سوالات متداول در رابطه با محصولات آوا پزشک

سوالات متداول در رابطه با محصولات آوا پزشک
از سرنگ آوا می توان بیش از سه بار استفاده کرد اما این کار در مورد هیچ برندی توصیه نمی شود. زیرا پس از تزریق اول، تیزی سرسوزن از بین می رود و به شکل منحنی در می آید (با چشم غیر مسلح معمولاً قابل مشاهده نیست). تزریق با سرسوزن کند، به مرور زمان باعث لیپودیستروفی (تغییر شکل بافت چربی) می شود. در بخش هایی که این عارضه به وجود آید، انسولین به خوبی جذب نمی شود. همچنین ظاهر نازیبایی در ناحیه تزریق ایجاد می کند.
 
 

قطر داخلی و خارجی سوزن در محصولات مختلف از استاندارد ملی ISIRI 3981 تبعیت می کند. جدول اندازه های قطر داخلی و خارجی هر گیج در صفحه کانول و مفتول آوا در بخش محصولات نیم ساخته موجود است. http://www.avapezeshk.com/products.98

پس از سانتریفیوژ، ژل بین پلاسما و سایر مواد خونی قرار می گیرد ( دو فاز را از هم جدا می کند) و باعث می شود تا پلاسما به راحتی جدا شود.

در سرنگ های ۵۰ واحدی هر خط برابر یک واحد انسولین است و برای ۱۲ واحد انسولین باید تا خط ۱۲ هم انسولین کشیده شود. درصورتیکه در سرنگ ۱۰۰ واحدی، فاصله هر درجه از درجه بعدی، ۲ واحد است بنابراین برای ۱۲ واحد باید تا خط ۶ ام انسولین بکشید.

با توجه به اینکه برای رنگ پیستون الزامی در استاندارد وجود ندارد، رنگدانه آبی که رنگ سازمانی آواپزشک است، تولیدات شرکت آواپزشک را از دیگر محصولات موجود در بازار متمایز نماید. در مورد انسولین سر جدا، طرح در حال بررسی است.

 ما به دلیل ترویج فرهنگ مصرف سرنگ لوئرلاک با توجه به مزایایی که نسبت به سرنگ‌های دیگر دارد، قیمت این محصول را ارزان تر در نظر گرفته ایم.

با سلام از نظر پزشکی، در سرنگ یکپارچه با توجه به اینکه فضای مرده داخل سرنگ به حداقل مقدار ممکن رسیده است، میزان دوز داروی کشیده شده ، کاملاً از سرنگ خارج شده و داروی باقیمانده در سرنگ بسیار ناچیز است. به دلیل این مزیت سرنگ های یکپارچه، شرکت آواپزشک سرنگ انسولین آوا را به صورت یکپارچه تولید می کند. برای دیگر مصارف تخصصی تر پزشکی مانند تزریق در حوزه پوست و زیبایی، آواپزشک سرسوزن های مزوتراپی آوا را تولید نموده است که امکان اتصال این سرسوزن ها بر روی سرنگ به راحتی وجود دارد.
 
 
سلام لوله های خونگیری خلأ آوا به صورت استریل و غیر تب زا تولید می شوند. در صورتی که درپوش لوله برداشته شود، خلأ موجود در لوله از بین می رود و امکان استقاده آن وجود دارد.
 
 
سرنگ لوئرلاک به دلیل پیچ شدن سرسوزن بر روی سرنگ، درصد نشتی یا پرش سرسوزن از روی سرنگ در هنگام تزریق بسیار ناچیز و در حد صفر میباشد.
 
 
باید عواملی مانند نوع و میزان روان روی دارو، سن و وزن بیمار، وضعیت تحرک بیمار و همچنین سرعت جذب دارو در بدن را در نظر گرفت.
معمولاً برای تزریقات بزرگسالان از سرسوزن با گیج ۲۱ تا ۲۳ و طول سرسوزن ۵/۲ تا ۸/۳ سانتی متر و برای کودکان از سرسوزن با گیج ۲۵ تا ۲۷ و طول سرسوزن ۵/۲ سانتی متر استفاده قرار می شود.
 
 
U-100 غلظت انسولین را نشان می دهد و به این معنی است که در هر سرنگ ۱ میلی لیتری، ۱۰۰ واحد انسولین وجود دارد.
هرچه شماره گیج بالاتر باشد، سرسوزن نازک تر است. بنابراین سرسوزن گیج ۳۱، نازک ترین سرسوزن سرنگ انسولین آوا می باشد. سرسوزن گیج ۳۰ نازک تر از گیج ۲۷ است.
 
 
سرنگ انسولین برای یکبار مصرف تولید می شود و بر روی بسته بندی سرنگ نیز این مورد ذکر شده است. امروزه سرسوزن سرنگ انسولین نازکتر و ظریف تر تولید می شود تا تزریق راحتتر و بادرد کم صورت پذیرد. استفاده چند باره از سرسوزن سبب افزایش احتمال شکستن سوزن در پوست، مسدود شدن سوراخ سوزن، تزریق دوز نادرست انسولین، ایجاد لیپودیستروفی و … می شود. بنابراین فقط یکبار از سرنگ انسولین استفاده کنید.
هرگز سرسوزنی را که فرد دیگری استفاده کرده، مجدد روکش نگذارید و منهدم نکنید. سرنگی را که خودتان استفاده کرده اید را در ظرف مخصوص (سیفتی باکس) دور بیندازید. این ظرف را دور از دسترس کودکان قرار دهید. پس از پر شدن ظرف مخصوص درب آن را مطابق دستور عمل ببندید.
در فرآیند سترونی از روش اتوکلاو گاز اتیلن اکساید استفاده می شود. این فرآیند آخرین مرحله پس از بسته بندی است.
تاریخ انقضای سرنگ انسولین ۳ سال است. در این مدت باید در جای خشک و دمای مناسب نگهداری شود.
0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *